Tarkkuuslukkorengaspihdit A0
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5254 A ja B – ulkoisille seeger-renkaille.
Malli
Kahva- ja niveleosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti koneistetut ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel, jossa integroitu avausjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Malli
Muoto A – suorat leuat.
Standardi
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelaosat taottuja. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdirunkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel integroidulla avaamisjousella.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | musta |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteellä |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5254 A |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Rajoitinvasteella | ei |
| Kärjen ⌀ | 0.9 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | Suora ulkorengas |
| Leuan muoto | suora |
| Kokonaispituus | 140 mm |
| Normi | DIN 5254 A |
| Ulkoisen lukkorenkaan ⌀:lle | 3 - 10 mm |
| Muoto | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719870A0 |
|---|---|
| EAN | 4045197504098 |