Tarkkuuslukkorengaspihdit J41
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5256 C ja D − sisäpuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti koneistetut ja puristettu pihdirunkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat.
Asennetuilla tarkkuuskärjillä.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvattavien kärkien.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Rakenne
Muoto D − 90° kulmaleuat.
Normi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit mustattu. Pää hiottu. Muovipinnoitetut kahvat.
Asennetuilla tarkkuuskärjillä.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | musta |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteellä |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5256 C |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Kärjen ⌀ | 3.2 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | kulma sisärengas |
| Leuan muoto | 90° kulma |
| Kokonaispituus | 305 mm |
| Normi | DIN 5256 D |
| Muoto | D |
| Sisäiselle lukitusrenkaan ⌀:lle | 85–140 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719770J41 |
|---|---|
| EAN | 4045197504081 |