Tarkkuuslukkorengaspihdit J3
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristusliitetty pihdin runkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipäällysteiset kahvat.
Asennetut tarkkuuskärjet.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Rakenne
Muoto C – suorat leuat.
Normi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit mustattu. Pää hiottu. Muovipinnoitetut kahvat.
Asennetuilla tarkkuuskärjillä.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | musta |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteellä |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5256 C |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Kärjen ⌀ | 2.25 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | suora sisärengas |
| Leuan muoto | suora |
| Kokonaispituus | 225 mm |
| Normi | DIN 5256 C |
| Muoto | C |
| Sisäiselle lukitusrenkaan ⌀:lle | 40–100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719770J3 |
|---|---|
| EAN | 4045197504029 |