Tarkkuuslukkorengaspihdit J11
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 5256 C ja D − sisäpuolisille seeger-renkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelaosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit mustat. Pää hiottu. Muovipinnoitetut kahvat.
Asennetuilla tarkkuuskärjillä.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvaa suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvattujen kärkien.
Käyttötiedot
Seeger-renkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Rakenne
Malli D − kulmaleuat 90°.
Normi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit mustattu. Pää hiottu. Muovipinnoitetut kahvat.
Asennetuilla tarkkuuskärjillä.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | musta |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteellä |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5256 C |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Kärjen materiaali | Erikoisteräs |
| Kärjen ⌀ | 1.25 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | kulmallinen sisärengas |
| Leuan muoto | kulmalliset 90° |
| Kokonaispituus | 130 mm |
| Normi | DIN 5256 D |
| Muoto | D |
| Sisäiselle lukitusrenkaan ⌀:lle | 12–25 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719770J11 |
|---|---|
| EAN | 4045197504050 |