Pihdit jousinauhakiristimille lukituksella 250 mm 250 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Perustuu taotuun Cobra®-polygrippihdit-malliin, jossa on hienosäätömahdollisuus. Erikoisleuat itse lukittuvien letkukiristimien kiinnipitämiseen.
Leuat voidaan kääntää 360°. Kemiallisesti mustattu pihdit.
Lukituksella, joka voidaan vapauttaa yhdellä kädellä. Mahdollistaa helpon ja turvallisen työskentelyn jännitetyn kiristimen kanssa.
Etu
Vaatii vähemmän voimaa erinomaisen välityksen ansiosta. Leuan aukko jopa 80 mm.
Käyttötiedot
Itse lukittuvien letkukiristimien, vakiokiristimien, ahtaisiin paikkoihin tarkoitettujen kiristimien ja lankakiristimien sekä jousinauharengasten varmaan tarttumiseen.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Kromivanadiinisähköterästä, taottu ja öljykarkaistu |
|---|---|
| Pihdin pinta | kemiallisesti harmaamustattu |
| Kahvan malli | muovipinnoitteella |
| Leukoja voidaan kääntää 360° | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kiinnityspihdit |
| Jarrulla | kyllä |
| Kokonaispituus | 250 mm |
| Aukeamisleveys | 80 mm |
| Hienosäädön lukituskohteiden lukumäärä | 19 |
| Jarrulla | kyllä |
| Jänneväli | ≥ 40 mm |
| Nimelliskoko | 70 mm |
| Suurin jänneväli | 40 mm |
| Kokonaispituus | 250 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G719967250 |
|---|---|
| EAN | 4003773078623 |