Räikkäpää 2-3/4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikulmainen kiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa työkaluissa pistoliitäntä = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Käännettävä räikkäpää.
Lastuamisarvot
Piirroksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa niitä säätötyökalun vastaaviin mittoihin (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisää pistotyökaluja, joissa on nelikulmainen pistovarsi 22×28 mm, toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Räikkäpää |
| Vaihdatettava työkalu | Vaihtotyökalu |
| Räikkäväännin ulostyöntäjällä | ei |
| Käännettävä räikkäavain | kyllä |
| Neliökiinnitys | 3/4 tuumaa |
| Pistomitta s | 25 mm |
| Korkeus h | 29 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 450 Nm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 43 mm |
| Hampaiden lukumäärä | 52 |
| Vaihdatettava työkalu | Vaihtotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6576302-3/4 |
|---|---|
| EAN | 4062406278366 |