Suunnanvaihdettava räikkäpää. 1-3/8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Stahlwille
- Tuotenumero
- G6576001-3/8
- Varastotilanne
- 515kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikulmakiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa pistoliitännällä varustetuissa työkaluissa = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin taataan pistotyökalujen varma ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Suunnanvaihdettava räikkäpää.
Piirustustiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromi-seosteräs, hilseilemätön nikkelipohjainen kromipinnoite.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittaa ja vertaa sitä säätötyökalun vastaavaan mittaan (ks. tarkastuspöytäkirja/käyttöohje käytetylle momenttiavaimelle). Tee pistomitan korjaus poikkeamissa!
Lisää pistotyökaluja nelikulmaisella pistovarrella 22×28 mm voidaan toimittaa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Räikkäpää |
|---|---|
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Räikkäväännin ulostyöntäjällä | ei |
| Käännettävä räikkäavain | kyllä |
| Pistomitta s | 17.5 mm |
| Korkeus h | 24 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 80 Nm |
| Pistovarsi | 9×12 mm |
| Leveys b | 33 mm |
| Hampaiden lukumäärä | 60 |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6576001-3/8 |
|---|---|
| EAN | 4018754034512 |