Uratyökalu neliötapilla 1-3/8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa nelikulmakiinnitys.
Rakenne
Taottu; kaikissa pistotyökaluissa, joissa pistoliitos = suorakaiteen muotoinen varsi jousitetulla lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Pistotyökalu nelikulmatapilla.
Tekniset tiedot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa niitä vastaaviin säätötyökalun mittoihin (ks. käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Lisää pistotyökaluja nelikulmaisella pistovarrella 22×28 mm toimitetaan pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Uratyökalu neliötapilla |
| Vaihdatettava työkalu | Uratyökalu |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Pistomitta s | 17.5 mm |
| Korkeus h | 15 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 135 Nm |
| Pistovarsi | 9×12 mm |
| Leveys b | 23 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Uratyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6576981-3/8 |
|---|---|
| EAN | 4062406278380 |