Pistotyökalu, tuuman neliö 2-3/4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Stahlwille
- Tuotenumero
- G6577002-3/4
- Varastotilanne
- 54kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa nelikiinnitys.
Malli
Pudotustaottu; kaikissa työkaluissa pistoliitos = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin taataan pistotyökaluille varma ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Pistotyökalu neliötapilla.
Laskentatiedot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipupituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipupituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromi-seosteräs, hilseilemätön kromipinnoite nikkelin päällä.
Huomautus
Lisää pistotyökaluja, joissa on nelikulmainen pistovarsi 22×28 mm, voidaan toimittaa pyynnöstä.
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa niitä säätötyökalun vastaaviin mittoihin (katso käytetyn momenttiavaimen koepöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työntötyökalu nelikanttivarrella |
|---|---|
| Vaihdatettava työkalu | Työntötyökalu |
| Neliökiinnitys | 3/4 tuumaa |
| Pistomitta s | 25 mm |
| Korkeus h | 25 mm |
| Jatkuva kuormitettavuus | 650 Nm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 40 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Työntötyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6577002-3/4 |
|---|---|
| EAN | 4018754034499 |