Pistotyökalu, rengasavain 2-41 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on neliöliitin.
Malli
Pudotustaottu; kaikki pistoliitännällä varustetut työkalut = suorakaiteen muotoinen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Leikkausarvot
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipupituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty pistomitta
l3 = vipupituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistamitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittaa ja vertaa sitä säätötyökalun vastaavaan mittaan (katso käytetyn momenttiavaimen tarkastuspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomitan korjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Uransorvaustyökalu, lenkkiavaimet |
|---|---|
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Työkalu räikkätoiminnolla | ei |
| Avaimenväli | 41 mm |
| Pistomitta s | 31 mm |
| Korkeus h | 19 mm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 59.3 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Vaihtotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6578922-41 |
|---|---|
| EAN | 4062406278311 |