Pistotyökalu, kiintoavain 2–14 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa nelikiinnitys.
Rakenne
Muottitaottu; kaikissa työkaluissa pistoliitäntä = suorakaiteen muotoinen varsi jousitetulla lukitustapilla. Näin varmistetaan pistotyökalujen turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Laskentatiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimeen asetettu pistomitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointipistomitta
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Noudata pistotyökalujen pistomittoja ja vertaa niitä vastaaviin säätötyökalun mittoihin (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirja/käyttöohje). Tee pistomittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu (hilseilemätön) |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Pistotyökalu, kiintoavain |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Avaimenväli | 14 mm |
| Pistomitta s | 25 mm |
| Korkeus h | 7 mm |
| Pistovarsi | 14×18 mm |
| Leveys b | 31.1 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Uraustyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6577922-14 |
|---|---|
| EAN | 4062406277437 |