Vaihtopää, kiintoavain
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on nelikulmakiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikki työkalut vaihtopääliitännällä = suorakulmainen varsi jousikuormitteisella lukitustapilla. Näin taataan vaihtopäiden turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Erittäin monipuolinen säädettävän avautuman ansiosta.
Huom!
Momenttiavain on korjattava ulottuman vuoksi (muutettu asetusarvo).
Leikkaustiedot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman vaihtopäätä
l2 = momenttiavaimen säädetty ulottuma
l3 = vipuvarren pituus sis. tehdasasenteisen kalibrointiulottuman
L4 = vaihtopään ulottuma
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava momentti
T2 = määrätty momentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Etu
Avausleveyden säädössä ulottumaa ei tarvitse kompensoida.
Huomautus
Noudata vaihtopäiden ulottumia ja vertaa niitä vastaavaan mittaan säätötyökalussa (katso tarkastuspöytäkirja/käyttöohje käytetylle momenttiavaimelle). Tee ulottumakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pistotyökalu, kiintoavain |
|---|---|
| Vaihdatettava työkalu | Liitäntätyökalu |
| Pistomitta s | 74.4 mm |
| Korkeus h | 16.9 mm |
| Pistovarsi | 9×12 mm |
| Leveys b | 71.8 mm |
| Aukeamisleveys | 3/16 − 1.3/16 tuuma |
| Aukeamisleveys | 5 - 30 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Liitäntätyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 657850 |
|---|---|
| EAN | 4045197592286 |