Vääntömomentin tarkastuslaite momenttiruuvitaltoille ”SmartCheck USB” 10 Nm 10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muuttuva ja joustava vääntömomentin tarkastuslaite kääntyvän näytön ja rungon ansiosta. Voidaan asentaa vaaka- ja pystyasentoon. Näyttö ja kalvonäppäimistö ovat roiskevesisuojattuja ja kotelo on iskunkestävää muovia.
Micro-USB-liitäntä tietojen vientiä ja virransyöttöä varten. Muisti 250 mittausarvolle.
3 käyttötilaa: jatkuva näyttö (Track), katkaisupisteen tunnistus (First-Peak), huippuarvon näyttö (Peak-Hold).
Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin.
- Kestävä. Integroitu optinen ja akustinen ylikuormitussuoja takaa pitkän käyttöiän.
- Tarkka. Näyttöpoikkeama vain ±1 % takaa erittäin luotettavat mittaustiedot.
- Valmis käyttöön. Sisäänrakennetun, laajan mittausalueen anturin ansiosta voit aloittaa heti.
- Joustava. SmartCheckin voi sijoittaa lähes mihin tahansa. Olipa asennus vaaka- tai pystysuora – harkitut kiinnityspisteet, kompakti rakenne ja kääntyvä näyttö mahdollistavat kaiken.
- Yksilöllinen. Saatavilla kolme käyttötilaa (Track, First Peak, Peak Hold) ja kolme mittayksikköä (N·m, ft·lb, in·lb). Tavoitevääntömomentti ja mittausarvon arvioinnin toleranssit voidaan määrittää yksilöllisesti.
- Itsenäinen. Käyttö työpisteissä ilman omaa pistorasiaa. Perinteisen verkkolaitekäytön lisäksi myös paristokäyttö on mahdollinen.
- Kääntyvä. SmartCheck voidaan säätää optimaalisesti jokaista katselukulmaa varten. Ei vain näyttöä, vaan myös näytön pidikettä ja runkoa voidaan kääntää 180°.
- Tallentaa enintään 200 tietuetta. Päivämäärä ja aikaleima sisältyvät.
- Tietojen vienti ja valinnaisesti virransyöttö micro-USB-liitännän kautta.
- Dokumentointiohjelma ladattavissa maksutta.
Etu
Kompakti ja muunneltava vääntömomentin tarkastuslaite. Virransyöttö verkkolaitteella tai paristoilla.
Käyttötiedot
Momenttiruuvinvääntimien ja momenttiavainten säätö ja tarkastus asteikolla tai ilman.
Toimitussisältö
Sis. verkkolaitteen ja SmartCheck USB -ohjelmiston arvojen siirtoon ja tarkastustodistusten laatimiseen. Tukevassa muovilaukussa.
Huomautus
Sopiva Bluetooth®-moduuli saatavana (nro 52110222).
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | oikea- ja vasenkiristys |
| Tuotetyyppi | Vääntömomenttitesteri |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuuma; 1/4 tuuma; 1/4 tuuma |
| Maksimivääntömomentti | 10 Nm |
| Paino | 5,21 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 1–10 Nm |
| Osoittimen syvyys | 167 mm |
| Osoittimen leveys | 120 mm |
| Osoittimen korkeus | 124 mm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vetosuunta | oikea- ja vasenkiristys |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65465610 |
|---|---|
| EAN | 4018754324842 |