Elektroninen testilaite momenttiavaimille ”TruCheck™ 2 Plus” 3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Suhteellinen mittausarvovirhe ±1 %.
Rakenne
- 3 toimintatilaa: jatkuva näyttö (Track), katkaisukohdan tunnistus (First Peak), huippuarvon näyttö (Final-Peak).
- Tavoitemomentin helppo esiasetus toleransseineen.
- LCD-näyttö. LED-taustavalo takaa hyvän luettavuuden heikosti valaistuissa työtiloissa.
- Sisäänrakennettu micro-USB 2.0 -liitäntä mahdollistaa virransyötön ja tiedonsiirron.
- Näytön kielivalikoima 12 kielellä.
- Enintään 15 tavoitemomenttia voidaan tallentaa.
- Mittayksiköt: Nm, lbfft, lbfin.
Etu
Nopea ja visuaalisesti helposti havaittava tilanäyttö näytön värinvaihdon avulla (punainen, keltainen, vihreä). Mittausdatan helppo siirto USB-liitännän kautta mahdollista.
Käyttötiedot
Laukeavien, näyttävien ja oikeakätisten momenttiavainten säätö ja tarkastus.
Oikeakätisten momenttiruuvinvääntimien ja momenttiavainten säätö, asteikolla tai ilman.
Toimitussisältö
USB-verkkolaite (EU/UK/US/AUS), micro USB 2.0 -kaapeli, tukevassa muovisalkussa.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testilaite |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Maksimivääntömomentti | 3 Nm |
| Paino | 1,4 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 0,1–3 Nm |
| Osoittimen syvyys | 64 mm |
| Osoittimen leveys | 175 mm |
| Osoittimen korkeus | 72 mm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Neliöadapteri | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Nimellisjännite | 100–240 V |
| Ulkokuusiokanta | 6,3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6544763 |
|---|---|
| EAN | 5060207566636 |