Elektroninen testilaite momenttiavaimille "TruCheck™ 2"
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
- Kompakti, helppokäyttöinen tarkastuslaite.
- Kiinnitetään ruuvaamalla tasaisille pinnoille (pöytä, seinä jne.).
- LCD-näyttö. LED-taustavalaistus takaa hyvän luettavuuden heikosti valaistuissa työskentelyalueissa.
- Sisäänrakennettu mikro-USB 2.0 -liitäntä mahdollistaa virransyötön.
- Mittayksiköt: Nm.
Etu
- Mahdollisimman helppo käyttö (minimaalinen virheriski).
- Sopii myös käyttäjille, jotka eivät ole "kalibrointiasiantuntijoita".
- Vain yksi painike näytön nollaamiseen.
Käyttötiedot
Laukaisevien, näyttävien ja oikeakätisten momenttiavainten asetus ja tarkastus.
Toimitussisältö
USB-virtalähdeadapteri (EU/UK/US/AUS), micro USB 2.0 -kaapeli, tukevassa muovisalkussa.
Tarkkuus
Prosentuaalinen mittausarvovirhe ±1 % mittausalueella 110–1100 Nm; ±2 % mittausalueella alle 110 Nm.
Malli
- Kompakti, helppokäyttöinen testilaite.
- Kiinnitetään ruuveilla tasaisille pinnoille (pöytä, seinä jne.).
- LCD-näyttö. LED-taustavalaistus takaa hyvän luettavuuden heikosti valaistuilla työalueilla.
- Sisäänrakennettu micro-USB 2.0 -liitäntä mahdollistaa virransyötön.
- Mittayksiköt: Nm.
Etu
- Mahdollisimman helppo käyttö (minimaalinen virheriski).
- Sopii myös käyttäjille, jotka eivät ole "kalibrointiasiantuntijoita".
- Vain yksi painike näytön nollaukseen.
Käyttötiedot
Laukaisevien, näyttävien ja oikeakätisten momenttiavainten säätö ja tarkastus.
Toimitussisältö
USB-verkko-adapteri (EU/UK/US/AUS), micro USB 2.0 -kaapeli, tukevassa muovisalkussa.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikealle kiristys |
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testauslaite |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±2 %; ±1 %; ±2 %; ±1 %; ±2 % |
| Maksimivääntömomentti | 1100 Nm |
| Paino | 3.5 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 50 - 1100 Nm |
| Osoittimen syvyys | 132.5 mm |
| Osoittimen leveys | 140 mm |
| Osoittimen korkeus | 120 mm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±2 %; ±1 %; ±2 %; ±1 %; ±2 % |
| Neliöadapteri | 3/4 tuumaa; 3/4 tuumaa; 3/4 tuumaa |
| Nimellisjännite | 100 - 240 V |
| Ulkokuusiokanta | 27 mm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Vetosuunta | Oikealle kiristys |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 654471 |
|---|---|
| EAN | 5060207566520 |