Vääntökulmatesteri momenttiavaimille ”SmartCheck Angle” 720 astetta 720
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muuttuva ja joustava vääntökulmatesteri vaihdettavien tukien ansiosta vääntökulma-avaimille aina 400 Nm:iin asti. Näyttö, näytönpidin ja runko voidaan kääntää 180°. Näyttö ja kalvopainikkeisto ovat roiskevesisuojattuja ja kotelo on iskunkestävää muovia. Kuljetusta varten vääntövarsi voidaan lukita. Vääntökulmamittaukset jopa 720°:een asti, tavoitearvon esivalinta ja mittaustulosten arviointi suoraan laitteessa. USB-liitäntä tarkastusarvojen dokumentointiin. Lisäksi kaksisuuntainen liitäntä, jonka avulla voidaan parametroida uusia tarkastusarvoja ja käyttää omia ohjausjärjestelmiä. Laitteeseen voidaan tallentaa jopa 2000 aikaleimalla varustettua tarkastusarvoa. Dokumentointiohjelma saatavana lisävarusteena maksuttoman latauslinkin kautta.
Käyttötilat: jatkuva näyttö (Track), huippuarvon näyttö (Peak-Hold).
Etu
Kompakti ja muunneltava vääntökulmatesteri. Virransyöttö verkkolaitteella tai akulla.
Käyttötiedot
Tarkastus, että vääntökulma-avaimet täyttävät määritetyn toleranssin.
Toimitussisältö
Sis. USB-verkkoadapterin, soviteadapterit 1/4" ja 3/8":lle, tukevassa muovisalkussa.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testauslaite |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuuma |
| Paino | 7.8 kg |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 0 - 720 astetta |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
| Korkeus h2 | 327 mm |
| Mittausarvomuisti | kyllä |
| Korkeus h1 | 187 mm |
| Kiristyskulman mittaustarkkuus | ±0,05 astetta |
| Leveys b | 263 mm |
| Pituus l | 452 mm; 752 mm; 452 mm; 752 mm; 452 mm; 752 mm |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Sarja | SmartCheck |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G654660720 |
|---|---|
| EAN | 4018754323005 |