Laite pienten vääntömomenttien tarkastukseen ja töihin 12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Tarkka mittalaite pienille vääntömomenteille. Helppolukuinen asteikko yläpuolella olevalla laahaavalla osoittimella sekä lisäasteikko mittalaitteen rungon sivulla.
Kolmileukainen teräsistukka.
Käyttötiedot
Erittäin pienten vääntömomenttien (vääntö- tai kitkavastus) mittaamiseen ja hallittuun kiristämiseen.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O3 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
| Tuotetyyppi | momenttiavain |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testipöytäkirja |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Maksimivääntömomentti | 12 cNm |
| Paino | 290 g |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testipöytäkirja |
| Kalibrointi | O3 |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
| Sarja | SGK |
| Istukan alue | 1–6,5 mm |
| Hetkellinen aikaväli | 1 - 12 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 10 - 120 mNm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 2 mNm |
| ⌀ | 43 mm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 106 mm |
| Palaute | osoittava |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | Muistin näyttöviisari |
| Laukaisuarvon säädettävyys | ei säädettävissä |
| Liitäntämuoto | 3-leukaistukka |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | optinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65880012 |
|---|---|
| EAN | 4582126965402 |