Momenttiruuvitaltat Tx15
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Hyväksi havaittu ergonominen kahva, 5 Nm:stä alkaen pistoolikahvalla. Jokainen momenttiruuvitaltta on säädetty ruuvikoolle sopivalle vääntömomentille.
Lukitusrengas suojaa kahvan mekanismia tahattomalta säädöltä tai manipuloinnilta. Teräkoko ja vääntömomentti on merkitty kohokuviona kahvan päähän.
Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kosketus-/naksahdusäänellä.
Ruuvin jatkokiristys ei ole mahdollista.
Koko 2–4 kuusiokoloruuveille.
Koko TX6–TX20 ruuveille, joissa Torx®-profiili.
Koko 6IP–20IP ruuveille, joissa Torx Plus® -profiili.
Käyttötiedot
Ihanteellinen vaihtopalojen asennukseen.
Huomautus
Vääntömomentin taattu mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidusta momenttialueesta alkaen standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | kyllä |
| Paino | 118 g |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±10 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | cNm |
| Laukaisuarvon asetus | esiasetettu |
| Laukaisuarvon säädettävyys | ei säädettävissä |
| Liitäntämuoto | kiinteä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Kokonaispituus l | 175 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Valmistajan merkintä | 300 TX |
| Asetettu vääntömomentti | 300 cNm |
| Vetoprofiili | TORX®-ruuvimeisselit |
| Asetettu vääntömomentti | 300 cNm |
| Terän pituus | 65 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G659950TX15 |
|---|---|
| EAN | 4013288191335 |