Momenttiruuvimeisseli asteikolla cNm 15
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Säädettävissä mikrometriasteikon avulla. Profiloitu kevyemetallikahva.
Toiminta
Kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan, momenttiruuvimeisseli antaa ”signaalin” (kuuluu ja tuntuu) ja on sen jälkeen heti valmis jatkotyöhön.
Huomautus
Momentin taattu mittaustarkkuus pätee vasta kalibroidulta momenttialueelta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O3 |
| Hetkellinen aikaväli | 1 - 15 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 15 cNm |
| Paino | 60 g |
| Hetkellinen aikaväli | 1–15 cNm |
| Kärkipidike | F 6,3 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | cNm |
| Laukaisuarvon asetus | asetusasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Kärkipidin 1/4 tuumaa |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 107 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyenliikkeinen laukaisu |
| Asteikon jako 1 viiva = | 0.1 cNm |
| ⌀ | 16 mm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 0.1 cNm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65994915 |
|---|---|
| EAN | 4580125347700 |