Elektroninen momenttiavain 20 Nm 20
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaan.
Rakenne
- Erittäin kapea ja kompakti muoto pienille vääntömomenteille, alkaen 1 Nm.
- Helppo käyttö yhden painikkeen ohjauksella.
- 3 mittaustilaa: Track, Peak Hold, ruuvaustila analyysillä.
- Lisätoiminnot ohjelmalla SENSOMASTER 4 (ilmainen rekisteröitymisen jälkeen osoitteessa www.stahlwille.de/downloads): − säädettävä ruuvaustila − ruuvausprosessin analyysi värillisten LEDien, summerin ja värinän avulla − säädettävä kalibrointiväli − dokumentointi
- Kompakti rakenne mahdollistaa itsenäisen työskentelyn ahtaissa paikoissa.
- Kiinteästi asennettu tarkkuusräikkä (80 hammasta) QuickRelease-tekniikalla.
- Selkeä näyttö.
- USB-liitäntä.
- Valinnainen voimansiirto/voimanotto.
- Sisäänrakennettu automaattinen kalibrointimuistutus kuormituskertojen ja aikavälin perusteella.
Mitta-yksiköt: cNm, Nm, lbfft, lbfin.
Mittapiirustuksen tiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimessa säädetty pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = pistotyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toimitussisältö
Sis. tukeva muovisalkku, USB-kaapeli ja paristo (3,6 V / tyyppi 14500) nro 081560 koko SL760.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O3; O3 |
| Resoluutio | 0,01 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Hetkellinen aikaväli | 0.7 - 15 lbfft |
| Hetkellinen aikaväli | 9 - 180 lbfin |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 160 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 20 Nm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Sarja | SENSOTORK® 701; SENSOTORK® 701; SENSOTORK® 701 |
| Paino | 145 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 9–180 lbf·in |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 SL760 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±4 %; ±4 %; ±4 % |
| Palaute | osoittava; osoittava; osoittava |
| Laukaisuperiaate | Tärinämoottori |
| Vaihdettava näyttö | cNm; Nm; lbf·in; lbf·ft; cNm; Nm; lbf·in; lbf·ft; cNm; Nm; lbf·in; lbf·ft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntöneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; vääntömomentti; vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 210 mm |
| Akkutyyppi | SL760 |
| Akkutyyppi | SL760 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65527520 |
|---|---|
| EAN | 4018754243693 |