Momenttianturi TTS-2000:aan 68
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Neliökiinnitykset DIN 3120 / ISO1174-1 mukaan.
Malli
Sisäänrakennetun SMART-sirun ansiosta, joka tallentaa anturin rekisteröinnin, taataan, että kaikki järjestelmän komponentit ovat keskenään vaihdettavissa. Nämä momenttianturit kestävät mekaanisen ylikuormituksen jopa 150 % nimellisarvosta. Kun 110 % nimellisarvosta saavutetaan, momenttianturi antaa akustisen varoitussignaalin. Lisäksi näyttöyksikön näytössä näkyy optinen varoitus. Momenttiantureissa on pitkäikäinen ja kiertymätön kaapeli, joka voidaan vaihtaa ongelmitta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testilaite |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Paino | 0.25 kg |
| Pituus | 83 mm |
| Kaapelin pituus | 1,2 m |
| Hetkellinen aikaväli | 6.8 - 68 Nm |
| Maksimivääntömomentti | 68 Nm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 % |
| Kalibrointi | O4 |
| Halkaisija | 32 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G65491068 |
|---|---|
| EAN | 856986007034 |