Momenttianturi TTS-2000:aan 5,6
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Neliökiinnitykset DIN 3120 / ISO1174-1 mukaan.
Malli
Sisäänrakennetun SMART-sirun ansiosta, joka tallentaa anturin rekisteröinnin, taataan, että kaikki järjestelmän komponentit ovat keskenään vaihdettavissa. Nämä momenttianturit kestävät mekaanisen ylikuormituksen jopa 150 % nimellisarvosta. Kun 110 % nimellisarvosta saavutetaan, momenttianturi antaa akustisen varoitussignaalin. Lisäksi näyttöyksikön näytössä näkyy optinen varoitus. Momenttiantureissa on pitkäikäinen ja kiertymätön kaapeli, joka voidaan vaihtaa ongelmitta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testilaite |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Paino | 0.16 kg |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Pituus | 51 mm |
| Kaapelin pituus | 1,2 m |
| Hetkellinen aikaväli | 0.6 - 5.6 Nm |
| Maksimivääntömomentti | 5.6 Nm |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 % |
| Kalibrointi | O4 |
| Halkaisija | 21 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6549105,6 |
|---|---|
| EAN | 856986007010 |