Momentinkertoja, alkaen koko 1300, muovisalkussa 1300
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mekaaninen, käsikäyttöinen momentinmuunnin hallittuun ruuvaamiseen. Vahvistin ja tuki korkealaatuisesta teräksestä. Vaihteiston ylikuormitussuojalla.
Yksivaihteinen käyttö sisäisellä liitäntäkiinnityksellä työkaluille, kuten räikkäpää, T-kahva ja momenttiavain. Momentinmuuntimia käytetään mielellään yhdessä momenttiavainten kanssa, jotta työkalujen kuormitettavuutta ja kiristysmomenttia voidaan valvoa.
Ulospäin suuntautuva liitäntäkiinnitys ulkoisella nelikulmatapilla hylsyille (suurten vääntömomenttien vuoksi tulisi käyttää iskuvääntimen voimahylsyjä).
Erittäin tarkasti toimiva vaihde hiotuilla hammaspyörillä ja kiillotetuilla porausrei'illä takaa tarkan ja aina toistettavan momentinmuunnoksen. Erinomainen tarkkuus vähintään ± 48%. Erittäin kompakti ja kevyt rakenne, erittäin pitkä käyttöikä ja hyvin vähäinen huollon tarve.
Etu
Momentinmuuntimet mahdollistavat suurten vääntömomenttien siirtämisen lyhyillä vipuvarsilla.
Huomautus
Vaihtoehtoisia tukilaitteita nro 659980 ko'oille 2000 ja 7000 voidaan toimittaa pyynnöstä. Nro 659980 kokoa 2000 voidaan pyynnöstä toimittaa elektronisilla mitta-arvoantureilla.
Rakenne
Toimitetaan muovisalkussa.
Rakenne
Mekaaninen, käsikäyttöinen momentinmuunnin hallittuun ruuvaamiseen. Vahvistin ja tukivarsi korkealaatuista terästä. Vaihteiston ylikuormitussuoja.
Yksivaihteinen käyttö, jossa sisäinen liitäntä työkaluja varten, kuten räikkäpää, T-kahva ja momenttiavain. Momentinmuuntimia käytetään mielellään yhdessä momenttiavainten kanssa, jotta työkalujen kuormitettavuus ja kiristysmomentti voidaan hallita.
Ulostuloliitäntä ulkoisella neliövartaalla hylsyille (suurten vääntömomenttien vuoksi tulisi käyttää iskunkestohylsyjä).
Erittäin tarkasti toimiva vaihteisto, jossa on hiotut hammaspyörät ja kiillotetut poraukset, takaa tarkan ja aina toistettavan momentinmuunnon. Erinomainen tarkkuus vähintään ± 40%. Erittäin kompakti ja kevyt rakenne, erittäin pitkä käyttöikä ja hyvin vähäinen huoltotarve.
Etu
Momentinmuuntimet mahdollistavat suurten vääntömomenttien siirtämisen lyhyillä vipuvarsilla.
Huomautus
Vaihtoehtoisia tukilaitteita nro 659980 ko'oille 2000 ja 7000 voidaan toimittaa pyynnöstä. Nro 659980 koko 2000 voidaan pyynnöstä toimittaa elektronisilla mitta-antureilla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Pituus l | 398 mm |
| Suositeltu momenttiavain / momenttialue | 300 Nm |
| Takaisinkääntöesto | ei |
| Tukilaitteiden määrä (reaktiolevyt) | 2 |
| Ylikuormitussuoja | kyllä |
| Vääntömomentin välitys / tehokas kaksinkertaistus (kertojen määrä) | 1:5 |
| Suurin ulostulovääntömomentti | 1300 Nm |
| Maks. sisäänmeno-vääntömomentti | 260 Nm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Mittatarkkuus | 4 % |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Paino | 3.8 kg |
| Halkaisija ⌀ | 108 mm |
| Korkeus h | 103 mm |
| Ulkomitat r2 | 212 mm |
| Ulkomitat r1 | 77 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6599801300 |
|---|---|
| EAN | 5060207560108 |