Momentinkertoja, alkaen koko 1300, muovisalkussa 1000
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mekaaninen, käsikäyttöinen momentinmuunnin hallittuun ruuvaamiseen. Vahvistin ja tukivarsi korkealaatuista terästä. Vaihteiston ylikuormitussuoja.
Yksivaihteinen käyttö, jossa sisäinen liitäntä työkaluja varten, kuten räikkäpää, T-kahva ja momenttiavain. Momentinmuuntimia käytetään mielellään yhdessä momenttiavainten kanssa, jotta työkalujen kuormitettavuus ja kiristysmomentti voidaan hallita.
Ulostuloliitäntä ulkoisella neliövartaalla hylsyille (suurten vääntömomenttien vuoksi tulisi käyttää iskunkestohylsyjä).
Erittäin tarkasti toimiva vaihteisto, jossa on hiotut hammaspyörät ja kiillotetut poraukset, takaa tarkan ja aina toistettavan momentinmuunnon. Erinomainen tarkkuus vähintään ± 40%. Erittäin kompakti ja kevyt rakenne, erittäin pitkä käyttöikä ja hyvin vähäinen huoltotarve.
Etu
Momentinmuuntimet mahdollistavat suurten vääntömomenttien siirtämisen lyhyillä vipuvarsilla.
Huomautus
Vaihtoehtoisia tukilaitteita nro 659980 ko'oille 2000 ja 7000 voidaan toimittaa pyynnöstä. Nro 659980 koko 2000 voidaan pyynnöstä toimittaa elektronisilla mitta-antureilla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Pituus l | 273 mm |
| Suositeltu momenttiavain / momenttialue | 250 Nm |
| Takaisinkääntöesto | ei |
| Tukilaitteiden määrä (reaktiolevyt) | 2 |
| Ylikuormitussuoja | kyllä |
| Vääntömomentin välitys / tehokas kaksinkertaistus (kertojen määrä) | 1:5 |
| Maks. sisäänmeno-vääntömomentti | 200 Nm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Mittatarkkuus | 4 % |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Paino | 1.5 kg |
| Halkaisija ⌀ | 65 mm |
| Korkeus h | 63 mm |
| Ulkomitat r2 | 143 mm |
| Ulkomitat r1 | 55 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6599801000 |
|---|---|
| EAN | 5060207565622 |