Taittoveitsi leveällä terällä. 65 mm 65 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kompaktin kokoinen taittoveitsi, jossa on tukeva ja jäykkä terä. Alumiinipuristevaletun rungon ja liukumattoman elastomeerin ansiosta kädestä lipsuminen estyy myös käsineillä. Erityisen leveä terä raskaisiin töihin. Erittäin terävällä terällä voidaan kuitenkin suorittaa myös hienovaraisia leikkaustehtäviä.
Turvamekanismi estää tahattoman avautumisen ja sulkeutumisen veistä käytettäessä. Kovera terämuoto tekee veitsestä ihanteellisen pystysuoriin leikkauksiin. Terän yläpuolen uria voidaan käyttää jäysteenpoistoon. Kahvan päässä olevaa lenkkiä voidaan käyttää sekä rengasholkin kiinnittämiseen että putoamissuojana.
Huomautus
Noudatamme Saksan maakohtaisia aselakeja.
Tekniset tiedot
| Kokonaispituus | 185 mm |
|---|---|
| Varren pituus | 90 mm |
| Terän pituus | 65 mm |
| Paino | 107 g |
| Terän paksuus | 3 mm |
| Valmistajan merkintä | DK-FKSD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G84446065 |
|---|---|
| EAN | 4975364267894 |