Vivullinen peltisakset 4br/8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Paul ferdinand peddinghaus
- Tuotenumero
- G7699304BR/8
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva runko sitkarkaisusta teräksestä. Kääntyvä, välyksetön teräkelkka (minimaaliset kitkahäviöt), jossa erikoistyökaluteräksestä valmistetut, erikoiskarkaistut ja hiotut terät. Vipuvarsi, jossa jousitettu pidin tapaturmasuojana. Kaikki kääntötapit ovat säädettävissä ja kaikissa malleissa on portaaton alas painin.
Vipuvarsi-välityksellä. Katkaisee levyä ja pyöröterästä.
Maalipinta
Punaruskea.
Huomautus
- Kun tilaat jälkikäteen irtoteriä, tarvitaan seuraavat tiedot: merkki, malli, mahdollisuuksien mukaan myös koneen numero tai tarkka mittapiirros
- Huomaa: ilmoitettu leikkauskapasiteetti on suurin mahdollinen leikkauskapasiteetti. Jatkuvassa kuormituksessa kapasiteettialueen yläosassa suosittelemme seuraavaksi suurempaa mallia.
- Leikkauskapasiteetti perustuu materiaaliin, jonka vetolujuus on 450 N/mm2.
Rakenne
Hammastankovälityksellä. Leikkaa levyä, lattarautaa sekä pyörö- ja neliöterästä. Peltisaksilla voidaan myös loveta tai leikata L- ja T-terästä suorassa kulmassa tai jiirileikkauksina. Tätä varten tarvitaan 2–3 liikettä vipuvarrella.
Rakenne
Tukeva runko nuorrutusteräksestä. Kääntyvä, välyksetön teräkelkka (minimaaliset kitkahäviöt) erikoistyökaluteräksestä valmistetuilla, erikoiskarkaistuilla ja hiotuilla terillä. Vipukahva, jossa jousitettu pidin tapaturmasuojana. Kaikki kääntötapit ovat säädettävissä ja kaikissa malleissa on portaattomasti säädettävä painin.
Vivustovälityksellä. Leikkaa peltiä ja pyöröterästä.
Maalipinta
Punaruskea.
Huomautus
- Irtoteriä jälkitilattaessa tarvitaan seuraavat tiedot: merkki, malli, mahdollisuuksien mukaan myös koneen numero tai tarkka mittapiirros
- Huomio: ilmoitettu leikkauskapasiteetti on maksimi. Jatkuvassa kuormituksessa kapasiteettialueen yläpäässä suosittelemme seuraavaa suurempaa mallia.
- Leikkauskapasiteetti perustuu materiaaliin, jonka vetolujuus on 450 N/mm2.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
|---|---|
| Leikkauspituus ylhäältä | 186 mm |
| Leikkuukapasiteetti, levyn paksuus | enintään 8 mm |
| Veitsen pituus alhaalla | 175 mm |
| Leikkuukapasiteetti pyöröteräkselle ⌀ | enintään 20 mm |
| Paino | 47 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7699304BR/8 |
|---|---|
| EAN | 2050001933393 |