Vivullinen peltisakset 1br/4
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Paul ferdinand peddinghaus
- Tuotenumero
- G7699301BR/4
- Varastotilanne
- 36kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
VipupeltisaksetRakennePolvinivelvälityksellä. Leikkaa peltiä ja pyöröterästä.
Rakenne
Tukeva runko nuorrutusteräksestä. Kääntyvä, välyksetön teräkelkka (minimaaliset kitkahäviöt) erikoistyökaluteräksestä valmistetuilla, erikoiskarkaistuilla ja hiotuilla terillä. Vipukahva, jossa jousitettu pidin tapaturmasuojana. Kaikki kääntötapit ovat säädettävissä ja kaikissa malleissa on portaattomasti säädettävä painin.
Vivustovälityksellä. Leikkaa peltiä ja pyöröterästä.
Maalipinta
Punaruskea.
Huomautus
- Irtoteriä jälkitilattaessa tarvitaan seuraavat tiedot: merkki, malli, mahdollisuuksien mukaan myös koneen numero tai tarkka mittapiirros
- Huomio: ilmoitettu leikkauskapasiteetti on maksimi. Jatkuvassa kuormituksessa kapasiteettialueen yläpäässä suosittelemme seuraavaa suurempaa mallia.
- Leikkauskapasiteetti perustuu materiaaliin, jonka vetolujuus on 450 N/mm2.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
|---|---|
| Leikkauspituus ylhäältä | 149 mm |
| Leikkuukapasiteetti, levyn paksuus | enintään 4 mm |
| Veitsen pituus alhaalla | 120 mm |
| Leikkuukapasiteetti pyöröteräkselle ⌀ | enintään 10 mm |
| Paino | 10.5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7699301BR/4 |
|---|---|
| EAN | 2050001933362 |