Putkileikkuri TubiX® pikapikasäädöllä 76 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kevyt ja kestävä magnesiumista valmistettu metallikotelo, neulalaakeroidut ohjainrullat ja leikkuurulla. Käsikäyttöinen sisäpuolinen jäysteenpoistin upotettuna runkoon. Vara-leikkuurulla sisältyy.
Etu
Automaattinen paikallaanpito ja kiinnitys putkeen QuickLock-pikasäädön avulla.
- Nopea ja tarkka leikkuurullan asemointi eri putkihalkaisijoille.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen kupari-, alumiini- ja ohutseinäisten ruostumattomien putkien katkaisuun (seinämävahvuus enintään 2 mm).
Varaosa
Vara-leikkuurulla neulalaakeroinnilla ja pikavaihtoakselilla, ks. nro 818385.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
|---|---|
| Leikkuulaikan leveys | 6,2 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 7,8 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 20 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 6–76 mm |
| Paino | 865 g |
| Leveys | 100 mm |
| Pituus | 260 mm |
| Korkeus | 42 mm |
| Valmistajan merkintä | TubiX |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G81838076 |
|---|---|
| EAN | 4003773088127 |