Monitoiminen voimaleikkuri VDE-eristetty 180 mm 180 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivisesti muotoillut tarkkuusleuat (noin 64 HRC) pianolangalle. Tarkkuuskuorintaterät yksisäikeisille (täysille) johtimille 1,5 ja 2,5 mm2. Tarkkuuspuristuslaite johtimen pääholkeille 1,5 ja 2,5 mm2. Leikkuri messinki- ja kupariruuvien tasakatkaisuun M3,5 ja M4. Taivutuslaite silmukoiden taivutukseen täysille kuparijohtimille ⌀ 4, 5 ja 6 mm. Kahvat paksuseinäisillä otepäällysteillä, eristetty jopa 1000 V:iin standardin SS EN 60900 / VDE 0682-201 mukaisesti. Suuri leikkaus- ja puristuskapasiteetti optimaalisen välityssuhteen ansiosta.
Materiaali
Erikoistyökaluteräs, kirkas pihdi, otepäällysteet monikomponenttimateriaalia.
Käyttötiedot
Ihanteellinen sähköasennuksiin – taivutettu malli parasta ergonomiaa ja esteetöntä näkyvyyttä työalueelle varten.
Tekniset tiedot
| Materiaali | erikoistyökaluterästä |
|---|---|
| Kulmapää | 25 astetta |
| Pihdin pinta | kiiltävä |
| Kokonaispituus | 180 mm |
| Kuorinta johdin-⌀:lle | 1.5 mm; 2.5 mm |
| Päätyholkeille | 1.5 mm2; 2.5 mm2 |
| Leikkauskapasiteetti pianolangalle ⌀ | 2 mm |
| Paino | 270 g |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G728790180 |
|---|---|
| EAN | 4007582006488 |