Elektroniikkasivuleikkurit Super Knips®, ESD-johtavat kahvat KW 125 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kapea pää tarkkuushiotuilla terillä, ilman viisteleikkausta. Monikomponenttimateriaalista valmistetut kahvaholkit, palautusjousella.
ESD-suojattu.
Materiaali
Erikoistyökaluteräs, bruneroitu.
Käyttötiedot
Sopii myös lasikuitukaapelin (valokaapelin) katkaisuun.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktio karkaistut terät (n. 64 HRC) |
|---|---|
| Kahva | Monikomponenttimateriaaliset hylsyt. |
| Materiaali | Erikoistyökaluterästä, korkea laatu, öljykarkaistu |
| Pinta | musta bruneroitu |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Normi | DIN ISO 9654 |
| Viiste | Ilman viistettä |
| Tuotenimen attribuutti | KW |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Langanpidikkeellä | ei |
| Kokonaispituus | 125 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0.2 - 1.6 mm |
| Pään leveys | 13.5 mm |
| Leikkuupituus | 9 mm |
| Leikkauskapasiteetti, keskikova teräslanka | 0.2 - 1.2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726660125 |
|---|---|
| EAN | 4003773025184 |