Elektroniikkasivuleikkurit, teräväkärkinen pää, lovi 110 mm 110 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Siro muoto, tarkasti hiotut, induktiokarkaistut leikkuusärmät (63–65 HRC). Musta pinta vähentää heijastuksia. Keltaiset muoviset kahvaholkit johtavasta materiaalista, palautusjousella.
ESD-suojattu. Säädettävä tarkkuusruuvinivel minimikitkalle ja leikkuusärmien optimaaliselle aksiaaliselle kohdistukselle.
Materiaali
Korkealujuuksinen terässeos, muottitaottu, mustattu.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (63−65 HRC) |
|---|---|
| Materiaali | Suurtehoterässeos |
| Pinta | musta brunoitu |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Viiste | Ilman viistettä |
| Tuotenimen attribuutti | kW |
| Pään muoto | terävä, kovera |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 110 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0.1 - 0.8 mm |
| Pään leveys | 10 mm |
| Leikkuupituus | 10 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726420110 |
|---|---|
| EAN | 7314150051090 |