Elektroniikkasivuleikkurit, ovaali pää FW 108 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Slimmi muoto, tarkkuushiotut induktiokarkaistut leikkurit (63–65 HRC). Musta pinta vähentää heijastuksia. Keltaiset muoviset kahvaholkit johtavasta materiaalista, palautusjousella.
ESD-suojattu. Säädettävä tarkkuusruuvinivel minimoi kitkan ja varmistaa leikkureiden optimaalisen aksiaalisen kohdistuksen.
Materiaali
Lujuusterässeos, muottitaottu, mustapintainen.
Tekniset tiedot
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (63–65 HRC) |
|---|---|
| Kahva | Muoviholkki |
| Materiaali | Suurtehoterässeos |
| Pinta | musta bruneroitu |
| Tuotetyyppi | Leikkauspihdit |
| Viiste | Pieni viiste |
| Tuotenimen attribuutti | FW |
| Pään muoto | ovaali |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 108 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0.2 - 1 mm |
| Pään leveys | 8 mm |
| Leikkuupituus | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726240108 |
|---|---|
| EAN | 7314150050918 |