Elektroniikkasivuleikkurit, kapea malli 130 mm 130 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ammattilaistason leikkauspihdit kevyesti leikkaavalla terällä. Pihdin molemmat puoliskot on liitetty tarkasti yhteen huolellisesti työstettyjen reikien ja hiottujen pintojen avulla tarkan leikkuun varmistamiseksi. Palautusjousi ja ergonomisesti muotoillut kahvat turvalliseen ja mukavaan käsittelyyn.
2K-kahvakuoret dissipatiivisesta materiaalista.
ESD-sopiva.
Materiaali
Valmistettu tarkkuusstanssatusta hiiliteräksestä (C70), lämpökäsitelty ja varustettu heijastamattomalla fosfatoinnilla.
Tekniset tiedot
| Materiaali | Hiiliteräs (C70) |
|---|---|
| Pinta | heijastamaton fosfatoitu |
| Tuotetyyppi | Leikkauspihdit |
| Viiste | KW |
| Tuotenimen attribuutti | KW |
| Paluujousella | kyllä |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kokonaispituus | 130 mm |
| Paluujousella | kyllä |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 0,8 mm |
| Pään leveys | 9.5 mm |
| Leikkuupituus | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726682130 |
|---|---|
| EAN | 4062406239220 |