Elektroniikan sivuleikkuri, peilikiillotettu, taivutettu 27° 115 mm 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN ISO 9654
Rakenne
Kiiltokiillotettu pinta, joten ei häiriöitä kytkentäpiirissä häikäisevien kromiosien vuoksi. Vakaa läpiviety nivel ilman välystä. Matkakitkainen kaksoisjousi pehmeää ja tasaista avautumista varten. Monikomponenttiset kahvapinnoitteet sininen/punainen.
Materiaali
Kuulalaakeriteräs, induktiokarkaistut leikkuusärmät.
Käyttötiedot
Hienoon leikkaavaan työstöön, esim. elektroniikassa ja hienomekaniikassa.
Tekniset tiedot
| Pinta | peilikiillotettu |
|---|---|
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (n. 56 HRC) |
| Kahva | Monikomponenttimateriaalista valmistetut holkit. |
| Pää | Kulmassa 27° |
| Materiaali | Huippuluokan erikoistyökaluterästä, taottu, öljykarkaistu |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Nivel | läpisahaus, ilman välystä |
| Viiste | KW |
| Paluujousella | kyllä |
| Tuotenimen attribuutti | KW |
| Normi | DIN ISO 9654 |
| Kokonaispituus | 115 mm |
| Normi | DIN ISO 9654 |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 1.3 mm |
| Pään leveys | 10.5 mm |
| Leikkuupituus | 12 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726962115 |
|---|---|
| EAN | 4003773040439 |