Elektroniikan etuleikkuri, peilikiillotettu, kulma 27° 115 mm 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN ISO 9654
Rakenne
Kirkaskiillotettu pinta, joten kytkentäpiirissä ei synny häiriöitä häikäisevien kromiosien vuoksi. Tukeva läpivientinivel ilman välystä. Pienikitkainen kaksoisjousi pehmeään ja tasaiseen avautumiseen. Monikomponenttiset tartuntaholkit sininen/punainen.
Materiaali
Laakeriteräs, induktiokarkaistut leikkausterät.
Käyttötiedot
Hienoon leikkaavaan työstöön, esim. elektroniikassa ja hienomekaniikassa.
Tekniset tiedot
| Pinta | peilikiillotettu |
|---|---|
| Valmistusprosessi | Induktiokarkaistut terät (n. 56 HRC) |
| Kahva | Monikomponenttimateriaaliset holkit. |
| Pää | Kulmaan 27° |
| Materiaali | Huippuluokan erikoistyökaluterästä, taottu, öljykarkaistu |
| Tuotetyyppi | Leikkaavat pihdit |
| Nivel | läpityönnetty, ilman välystä |
| Viiste | Pieni viiste |
| Paluujousella | kyllä |
| Tuotenimen attribuutti | FW |
| Normi | DIN ISO 9654 |
| Kokonaispituus | 115 mm |
| Normi | DIN ISO 9654 |
| Leikkauskapasiteetti kuparilangalle, maks. ⌀ | 1,5 mm |
| Pään leveys | 10.5 mm |
| Leikkuupituus | 12 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G726960115 |
|---|---|
| EAN | 4003773017844 |