Vaihtokytkettävä yhden käden puristin 'EZ360', 360° käännettävä kahva mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Ylä- ja alaosa lasikuituvahvisteista polyamidia. Ontto profiilikisko mustattua terästä. Muovikotelo suojaa kahvan mekanismia pölyltä ja lastuilta. Kahva voidaan sijoittaa siten, että saavutetaan optimaalinen pumppausasento ja suurempi voima. Toisaalta kahva voidaan myös kääntää ulos työskentelyalueelta puristuksen jälkeen. Tämä mahdollistaa useiden puristimien käytön ahtaassa tilassa.
- 2-komponenttinen muovikahva pumppuvivulla.
- Innovatiivinen 360° kääntömekanismi mahdollistaa kahvayksikön sijoittamisen kiskon ympärille.
- 12-portainen lukitusmekanismi, joka pitää kahvan tukevasti paikallaan.
- Suuret kiinnityspinnat, irrotettavat suojat.
- Kiinnitysvoima enintään 1400 N.
- Vaihto puristuksesta levitykseen ilman työkaluja.
- Käyttö yhdellä kädellä ilman voimaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvipuristin |
|---|---|
| Suurin puristusvoima | 1400 Nm |
| Kapasiteetti | 80 mm |
| Jänneväli | 300 mm |
| Kiskon poikkileikkaus | 18×5 mm |
| Paino | 0.87 kg |
| Suurin puristusvoima | 1400 Nm |
| Jänneväli ulospäin | 195 - 465 mm |
| Valmistajan merkintä | EZ360 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 860288 |
|---|---|
| EAN | 4008158041995 |