Induktiokuumennin IH 045 45 45
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompakti simatherm®-induktiokuumennin rullalaakereille ja muille rengasmaisille metalliosille, poraus-/reiän halkaisijoille 20–310 mm. Automaattisen aika- ja lämpötilasäädön ansiosta rullalaakerit voidaan lämmittää valmistajan määräämään 110 °C:een tai muita rengasmaisia metalliosia vastaavasti. Erittäin kompakti rakenne – sis. 3 sankaa – paino vain 17 kg. Etäohjaus mobiililaitteilla Bluetooth®-yhteyden kautta mahdollista (vain maksuttomalla 'World of Maintenance' -sovelluksella)
Toimitussisältö
Lämmityslaite, 3 sanka, lämpötila-anturi ja lämmönkestävät käsineet..
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Induktiolämmitin |
|---|---|
| Sisä-⌀, työkappale (min.) | 20 mm |
| Työkappaleen enimmäispaino | 45 kg |
| Lämpötilansäätöalue | 20–180 °C |
| Työkappaleen ulkohalkaisija (maks.) | 310 mm |
| Jännite | 230 V |
| Teho | 2.1 kW |
| Leveys | 268 mm |
| Pituus | 320 mm |
| Korkeus | 293 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G88396245 |
|---|---|
| EAN | 2050002076488 |