Induktiokuumennin IH 025 VOLCANO
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Patentoitu kannettava induktiokuumennin toimii korkeataajuusalueella ja on siksi erittäin tehokas. Integroitu ajastin ja lämpötilansäätö. Lämpötilanvalvonta varmistaa työkappaleiden tasaisen lämmityksen.
Etu
Kannettava, tehokas ja silti erittäin kevyt ja kätevä kuumennin (3,5 kg).
Erillistä tukisankaa ei enää tarvita – aseta työkappale vain kuumentimelle.
Käyttökohteet
Rullalaakereiden, hammaspyörien, holkkien jne. nopea ja tarkka lämmitys. Akseli-, tappi- ym. asennuksiin hellävaraisesti ja turvallisesti.
Toimitussisältö
Kuumennin, lämpötila-anturi, suojakäsineet ja säilytyslaukku.
Tekniset tiedot
| Sisä-⌀, työkappale (min.) | 20 mm |
|---|---|
| Työkappaleen enimmäispaino | 10 kg |
| Lämpötilansäätöalue | 20–180 °C |
| Työkappaleen ulkohalkaisija (maks.) | 160 mm |
| Jännite | 230 V |
| Teho | 1.5 kW |
| Energiansyöttö | verkkokäyttöinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G883960 |
|---|---|
| EAN | 2050001705921 |