Tarkkuusuraviila, keskikarkea pituus = 180 mm SH 2 / DH 2 761
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Näiden sveitsiläisten tarkkuusuraviilojen aihiot on taottu erikoisteräksestä ja hiottu. Tämän jälkeen viilat työstetään erikoiskoneessa, jossa niihin tehdään erittäin tarkka hammastus tasaisella tiheydellä ja yhtenäisellä syvyydellä. Kovuus on 65–66 HRC. Puhdas hammastus aivan kärjen uloimpaan kohtaan asti on osoitus näiden uraviilojen korkeasta laadusta. Suurin mahdollinen muototarkkuus, erinomainen aineenpoistoteho ja erittäin pitkä käyttöikä ovat näiden tarkkuusuraviilojen tunnusmerkkejä.
Käyttötiedot
Tarkkoihin ja hienovaraisiin töihin myös erittäin kovissa materiaaleissa, esim. muotti- ja työkalujen valmistuksessa.
Malli
Tylppä pää.
Malli
Näiden sveitsiläisten tarkkuusuraviilojen aihiot on taottu erikoisteräksestä ja hiottu. Sen jälkeen viilat työstetään erikoiskoneella, jossa niihin tehdään erittäin tarkka hakkaus tasaisella tiheydellä ja yhtenäisellä syvyydellä. Kovuus on 65–66 HRC. Puhdas hakkaus aivan kärkeen asti on osoitus näiden uraviilojen korkeasta laadusta. Maksimaalinen muototarkkuus, erinomainen aineenpoistoteho ja äärimmäinen käyttöikä ovat näille tarkkuusuraviiloille tunnusomaisia.
Käyttötiedot
Tarkkoihin ja hienotuntumaisiin töihin myös erittäin kovissa materiaaleissa, esim. muotti- ja työkalunvalmistuksessa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hienousaste | keskikarkea |
|---|---|
| Sveitsiläinen hionta | 2 |
| Iskujen määrä | 25 cm |
| Kokonaispituus | 180 mm |
| Tuotetyyppi | Tarkkuusuraviila |
| Vastaa saksalaista hampausta | 2 |
| Tuotenimen attribuutti | SH 2 / DH 2 |
| Poikkileikkaus | 9,5×3,8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G528300761 |
|---|---|
| EAN | 613548076828 |