Tarkkuusuraviila, hieno Pituus = 150 mm 952
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Näiden sveitsiläisten tarkkuusuraviilojen aihiot on taottu erikoisteräksestä ja hiottu. Tämän jälkeen viilat työstetään erikoiskoneessa, jossa niihin tehdään erittäin tarkka uurreleikkaus tasaisella tiheydellä ja yhtenäisellä syvyydellä. Kovuus on 65–66 HRC. Puhdas leikkaus aivan kärkeen asti on todiste näiden uraviilojen korkeasta laadusta. Suurin muototarkkuus, erinomainen aineenpoistoteho ja äärimmäinen käyttöikä ovat näiden tarkkuusuraviilojen tunnusmerkkejä.
Käyttötiedot
Tarkkoihin ja hienovaraisiin töihin myös erittäin kovissa materiaaleissa, esim. muotti- ja työkalujen valmistuksessa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hienousaste | hieno |
|---|---|
| Sveitsiläinen hionta | 2 |
| Iskujen määrä | 38 cm |
| Kokonaispituus | 150 mm |
| Tuotetyyppi | Tarkkuusristiuraviila |
| Vastaa saksalaista hampausta | 2 |
| Tuotenimen attribuutti | SH 2 / DH 2 |
| Poikkileikkaus | 4,4×1,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G528050952 |
|---|---|
| EAN | 613548078617 |