CaraFin Diamond -kiillotuskappale D10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttikiillotuskappaleet (timantti sidottu EVA-PU:hun) tuottavat mikrohionnan. Kiillotukseen, siliyttämiseen ja puhdistukseen kaikille materiaaleille. Luo kiiltäviä pintoja. Ihanteellinen jatkovaiheeksi esihionnan jälkeen keraamisilla ja muovisilla hiomaelementeillä. Poistaa luotettavasti mikrojäysteet ei-rautametalleista ja alumiinista. Kiillotuskappaleiden pitkä käyttöikä taataan, koska timantti on sidottu suoraan EVA-PU:hun ja estää siten timantin lohkeamisen oikein käytettäessä. Jos kiillotuskappaleet ovat voimakkaasti likaantuneet, ne voidaan puhdistaa vedellä ja pesuaineella.
Käyttötiedot
Käytettäväksi GARANT-rummutuskoneessamme GMT2 (nro 501310 GMT2).
Toimitussisältö
Sisältää riittävästi timanttikiillotuskappaleita GARANT-rummutuskoneen GMT2 täydelliseen täyttöön;
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiontaelementti |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | Kiillotus |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Pituus | 10 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Kiillotusvaihe | Viimeistelykiillotus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G501595D10 |
|---|---|
| EAN | 4069515040358 |