CaraFin timanttikiillotuskappale D1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Timanttikiillotuskappaleet (EVA-PU:hun sidottu timantti) tuottavat mikrohiovan hionnan. Kiillotukseen, silotukseen ja puhdistukseen kaikille materiaaleille. Luo kiiltäviä pintoja. Ihanteellinen jatkovaihe esihionnan jälkeen keraamisilla ja muovisilla hiontaelementeillä. Poistaa luotettavasti mikrojäysteet ei-rautametalleista ja alumiinista. Kiillotuskappaleiden pitkä käyttöikä taataan, koska timantti on suoraan sidottu EVA-PU:hun ja estää siten timantin lohkeamisen oikeassa käytössä. Jos kiillotuskappaleet ovat voimakkaasti likaantuneet, ne voidaan puhdistaa vedellä ja puhdistusaineella.
Käyttötiedot
Käyttöön GARANT-liukuhiomakoneessamme GMT2 (nro 501310 GMT2).
Toimitussisältö
Sisältää riittävästi timanttikiillotuskappaleita GARANT GMT2 -liukuhiomakoneen täydelliseen täyttöön;
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiontaelementti |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | Kiillotus |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Pituus | 10 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Kiillotusvaihe | Kiiltokiillotus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G501595D1 |
|---|---|
| EAN | 4069515040341 |