Hiomalaikka penkkihiomakoneeseen D×T×H (mm) 175×25×51
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toimitussisältö
Sis. pienennysrenkaat ilmoitettuihin reikiin.
Huomautus
Nylon-kompaktihiomalaikat, ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Rakenne
Korkealuokkaiset laikat, pitkä käyttöikä ja keraaminen side penkkihiomakoneisiin. Korkea aksiaalinen ja radiaalinen tarkkuus, suurin työnopeus 40 m/s.
Yleishiomalaikat penkkihiomakoneisiin purseiden poistoon, hiontaan ja työkalujen teroitukseen.
Käyttötiedot
Kiinteän kovametallin ja kovametalliosia sisältävien työkalujen hiontaan sekä valuraudasta ja volframista valmistettujen työkappaleiden hiontaan.
Tekniset tiedot
Piikarbidi vihreä, kovuusaste J.
Toimitussisältö
Sis. supistusrenkaat ilmoitetuille rei'ille.
Huomautus
Nylon-kompakthiomalaikat, katso nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Vihreä piikarbidi |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Tuotetyyppi | Penkkihiomalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 175×25×51 |
| Levyn ⌀ d | 175 mm |
| Hiontamenetelmä | Penkkihiomakone |
| Laikan leveys d | 25 mm |
| Reikä-⌀ h | 51 mm |
| Supistusrengas, sisä-⌀ | 32 mm |
| Muoto | 1 |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Hienousaste | hieno |
| Raekoko | 80 |
| Spesifikaatio | Piikarbidi vihreä, kovuusaste J |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Hioma-aine | Vihreä piikarbidi |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 596350 |
|---|---|
| EAN | 9003170096539 |