Hiomalaikka penkkihiomakoneeseen D×T×H (mm) 175×25×51 Nk36
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toimitussisältö
Sis. pienennysrenkaat ilmoitettuihin reikiin.
Huomautus
Nylon-kompaktihiomalaikat, ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Rakenne
Korkealuokkaiset laikat, pitkä käyttöikä ja keraaminen side penkkihiomakoneisiin. Korkea aksiaalinen ja radiaalinen tarkkuus, suurin työnopeus 40 m/s.
Yleishiomalaikat penkkihiomakoneisiin purseiden poistoon, hiontaan ja työkalujen teroitukseen.
Käyttötiedot
Rakenneteräksille ja niukkaseosteiselle teräkselle sekä valuraudalle.
Tekniset tiedot
Normaalikorundi harmaansininen, kovuusaste M.
Toimitussisältö
Sis. supistusrenkaat ilmoitetuille rei'ille.
Huomautus
Nylon-kompakthiomalaikat, katso nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Vihreä piikarbidi |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Tuotetyyppi | Penkkihiomalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 175×25×51 |
| Levyn ⌀ d | 175 mm |
| Hiontamenetelmä | Penkkihiomakone |
| Laikan leveys d | 25 mm |
| Reikä-⌀ h | 51 mm |
| Supistusrengas, sisä-⌀ | 32 mm |
| Muoto | 1 |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Hienousaste | karkea |
| Raekoko | 36 |
| Spesifikaatio | Harmaansininen normaalikorundi, kovuusaste M |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Hioma-aine | Korundihiomajyvä (A) |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G596350NK36 |
|---|---|
| EAN | 9003176642075 |