Penkkihiomakoneen hiomalaikka D×T×H (mm) 300×40×76 Sc80
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Muoto 5, toisella puolella lovi 125×20 mm.
Toimitussisältö
Sis. supistusholkit ilmoitetuille rei’ille.
Huomautus
Nylon-kompaktihiomalaikat, katso nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Malli
Laatulaikat pitkällä käyttöiällä ja keraamisella sidoksella pöytähiomakoneisiin. Korkea aksiaalinen ja radiaalinen tarkkuus, maks. työnopeus 40 m/s.
Yleishiomalaikat pöytähiomakoneisiin purseiden poistoon, hiontaan ja työkalujen teroitukseen.
Käyttötiedot
Kovan metallin (kovametallin) ja kovametalliosia sisältävien työkalujen hiontaan sekä valuraudasta ja volframista valmistetuille työkappaleille.
Erittely
Piikarbidi vihreä, kovuusaste J.
Rakenne
Muoto 5, upotus toisella puolella 125×20 mm.
Toimitussisältö
Sis. supistusrenkaat ilmoitetuille rei’ille.
Huomautus
Nylon-kompakthiomalaikat ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Valkoinen jalokorundi |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Hiomatukin laikka |
| Tuotenimen attribuutti | 300×40×76 |
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
| Hiontamenetelmä | Pöytähiomakone |
| Laikan leveys d | 40 mm |
| Reikä-⌀ h | 76 mm |
| Supistusrengas, sisä-⌀ | 51 mm; 40 mm |
| Muoto | 5 |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Hienousaste | hieno |
| Raekoko | 80 |
| Spesifikaatio | Vihreä piikarbidi, kovuusaste J |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Hioma-aine | Vihreä piikarbidi |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G596610SC80 |
|---|---|
| EAN | 9003170014267 |