Penkkihiomakoneen hiomalaikka D×T×H (mm) 300×40×76
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muoto 5, toisella puolella upotus 125×20 mm.
Toimitussisältö
Sisältää supistusrenkaat ilmoitetuille rei’ille.
Huomautus
Nylon-kompaktihiomalaikat ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Rakenne
Laadukkaat laikat, pitkä käyttöikä ja keraaminen side penkkihiomakoneisiin. Suuri aksiaalinen ja radiaalinen tarkkuus, maks. työnopeus 40 m/s.
Yleishiomalaikat penkkihiomakoneisiin jäysteenpoistoon, hiontaan ja työkalujen teroitukseen.
Käyttötiedot
Karkaistuille teräksille ja HSS:lle.
Määritys
Jalokorundi valkoinen, kovuusaste M.
Rakenne
Muoto 5, upotus toisella puolella 125×20 mm.
Toimitussisältö
Sis. supistusrenkaat ilmoitetuille rei’ille.
Huomautus
Nylon-kompakthiomalaikat ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Valkoinen jalokorundi |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Hiomatukin laikka |
| Tuotenimen attribuutti | 300×40×76 |
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
| Hiontamenetelmä | Pöytähiomakone |
| Laikan leveys d | 40 mm |
| Reikä-⌀ h | 76 mm |
| Supistusrengas, sisä-⌀ | 51 mm; 40 mm |
| Muoto | 5 |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Hienousaste | keskikova |
| Raekoko | 60 |
| Spesifikaatio | Valkoinen jalokorundi, kovuusaste M |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Hioma-aine | Valkoinen jalokorundi |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 596610 |
|---|---|
| EAN | 9003170014199 |