Hiomalaikka penkkihiomakoneeseen D×T×H (mm) 250×32×51 Ek80
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toimitussisältö
Sis. pienennysrenkaat ilmoitettuihin reikiin.
Huomautus
Nyloniset kompaktihiomalaikat, katso nro 568725 ja eteenpäin.
Malli
Laadukkaat laikat pitkällä käyttöiällä ja keraamisella sidoksella penkkihiomakoneisiin. Suuri aksiaalinen ja radiaalinen tarkkuus, max. työnopeus 40 m/s.
Yleishiomalaikat penkkihiomakoneisiin purseiden poistoon, hiontaan ja työkalujen teroitukseen.
Käyttötiedot
Karkaistuille teräksille ja HSS:lle.
Tekniset tiedot
Jalokorundi valkoinen, kovuusaste M.
Toimitussisältö
Sis. supistusrengassarjat ilmoitettuihin reikiin.
Huomautus
Nylon-kompakthiomalaikat ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Normaalikorundi harmaansininen |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Penkkihiomalaikka |
| Levyn ⌀ d | 250 mm |
| Hiontamenetelmä | Penkkihiomakone |
| Laikan leveys d | 32 mm |
| Reikä-⌀ h | 51 mm |
| Supistusrengas, sisä-⌀ | 32 mm |
| Muoto | 1 |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Hienousaste | hieno |
| Raekoko | 80 |
| Spesifikaatio | Jalokorundi valkoinen, kovuusaste M |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Hioma-aine | Valkoinen jaloalumiinioksidi |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G596510EK80 |
|---|---|
| EAN | 9003176640767 |