Hiomalaikka penkkihiomakoneeseen D×T×H (mm) 200×25×51 Sc80
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toimitussisältö
Sis. supistusrenkaat ilmoitetuille rei’ille.
Huomautus
Nylon-kompakti-hiomalaikat ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Rakenne
Laadukkaat laikat, pitkä käyttöikä ja keraaminen sidos penkkihiomakoneisiin. Suuri aksiaalinen ja radiaalinen tarkkuus, maks. työnopeus 40 m/s.
Yleiskäyttöiset hiomalaikat penkkihiomakoneisiin särmänpoistoon, hiontaan ja työkalujen teroitukseen.
Käyttötiedot
Kovametallin (täyskovametalli) ja kovametalliosilla varustettujen työkalujen hiontaan sekä valuraudasta ja volframista valmistettujen työkappaleiden hiontaan.
Spesifikaatio
Piikarbidi vihreä, kovuusaste J.
Toimitussisältö
Sis. pienennysrenkaat ilmoitetuille rei’ille.
Huomautus
Nylon-kompakti-hiomalaikat, ks. nro 568725 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Valkoinen jalokorundi |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Penkkihiomakoneen laikka |
| Levyn ⌀ d | 200 mm |
| Hiontamenetelmä | Penkkihiomakone |
| Laikan leveys d | 25 mm |
| Reikä-⌀ h | 51 mm |
| Supistusrengas, sisä-⌀ | 32 mm |
| Muoto | 1 |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Hienousaste | hieno |
| Raekoko | 80 |
| Spesifikaatio | Piikarbidi vihreä, kovuusaste J |
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Hioma-aine | Piikarbidi vihreä |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G596400SC80 |
|---|---|
| EAN | 9003178226228 |