Tarkkuushiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan D×T×H (mm) A80 A80
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tehokkaat, keraamisidonnaiset hiomalaikat ulkopuoliseen pyöröhiontaan. Hiomalaikan rakenne, jossa on optimaalisesti sovitetut raemateriaalin ja sideaineen määrät. Sideaineen lujuudelle ja valmistusprosessille ovat tunnusomaisia:
- Korkea aineenpoistoteho ja lyhyemmät hionta-ajat yhdistettynä vähäisempään kulumiseen.
- Alhainen lämpökuormitus, viileä hionta.
- Vähemmän seisokkiaikaa pitkien teroitusjaksojen ansiosta.
Jalokorundi yleiskäyttöön.
Käyttötiedot
- Kaikentyyppiseen ulkopuoliseen pyöröhiontaan (pitkittäishionta, suora/vino upotushionta).
- Muotti-, työkalu- ja koneenrakennukseen – sopii kaikkiin yleisiin hiomakoneisiin (esim. Kellenberger, Studer, Schaudt ja Tschudin)
- jäähdytys emulsiolla vaaditaan; pitkälastuavilla materiaaleilla tehokas jäähdytysvoitelu on ehdottoman välttämätön
Huomautus
Sopii myös tasohiontaan.
Spesifikaatio
89A 802J5 AV217
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 400 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Ulkoinen pyöröhionta |
| Laikan leveys d | 40 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hioma-aine | Jalokorundi |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
| Muoto | 1 |
| Tuotetyyppi | Laikka ulkoiseen pyöröhiontaan |
| Tuotenimen attribuutti | 400×40×127 |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G594345A80 |
|---|---|
| EAN | 9003176201180 |