Tarkkuushiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan D×T×H (mm)
Styckpris:
85,33€
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokkaat keraamisidonnaiset hiomalaikat ulkopuoliseen pyöröhiontaan. Hiomalaikan rakenne, jossa raemateriaalin ja sideaineen määrät on optimoitu. Sideaineen lujuudelle ja valmistusprosessille on ominaista:
- Korkea aineenpoistoteho ja lyhyemmät hionta-ajat yhdistettynä vähäisempään kulumiseen.
- Pieni lämpökuormitus, viileä hionta.
- Vähemmän seisokkiaikaa pitkien teroitusjaksojen ansiosta.
Spesifikaatio: 89A 802J5 AV217. Jalokorundi yleiskäyttöön.
Käyttötiedot
- Kaikentyyppiseen ulkopuoliseen pyöröhiontaan (pitkittäishionta, suora / vino pisto-/upotushionta).
- Muotti-, työkalu- ja koneenrakennukseen − sopii kaikkiin yleisiin hiomakoneisiin (esim. Kellenberger, Studer, Schaudt ja Tschudin)
- jäähdytys emulsiolla vaaditaan; pitkäsilppuisille materiaaleille tehokas jäähdytysvoitelu on ehdottoman välttämätön
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Ulkoinen pyöröhionta |
| Laikan leveys d | 32 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hioma-aine | jalokorundi |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
| Muoto | 1 |
| Tuotetyyppi | Hiomalaikka ulkoiseen pyöröhiontaan |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G594125 |
|---|---|
| EAN | 9003173182925 |